Dublin Web Summit

Dublin Web Summit – być czy nie być?

Dublin Web Summit jest corocznym dwudniowym eventem, który ściąga do stolicy Irlandii szerokie grono miłośników nowych technologii. Tegoroczna impreza przewidywana między 30-31 października, ma być jedną z największych tego typu.

“One of the hottest events in tech.”
– CNN

Duża rzecz

Zaczęło się w 2009 roku, kiedy to po raz pierwszy Dublin odwiedziło tysiące ludzi, których połączyła pasja i zamiłowanie do nowych technologii. Wśród osób tych znajdowali się zarówno zarządzający małymi firmami, jak i przedstawiciele ogromnych korporacji branży IT.
Liderzy opinii globalnych mediów, myśliciele, ludzie z ogromną wiedzą popartą wieloletnim doświadczeniem. Wśród ich grona odnaleźli się też ci pragnący dokonać odkrycia, które zrewolucjonizowało by życie w dobie społeczeństwa Web 2.0., oraz tacy, którzy pragnienie to urzeczywistnili.
Dziś po 4 latach od pierwszego spotkania Dublin Web Summit, jedyne co uległo zmianie to rozmach całego przedsięwzięcia. Podczas dwudniowego eventu, szacunkowa liczba osób odwiedzająca miejsce spotkania, dochodzi do około 7 tysięcy. Jest to oznaką szybko rosnącej popularności imprezy. Pasja uczestników Dublin WebSummit na szczęście pozostała taka sama.

Dużo doświadczenia na Dublin Web Summit

Matt Mullenweg – WordPress, David Marcus –PayPal, Lars Silberbauer Andersen -Lego, Debbie Einstein -Unilever, Erik Lammerding – N3TWORK – to nie są przypadkowe nazwiska, na pewno nie przypadkowe firmy. Wymienieni, to tylko niektórzy z ponad 350 osób znajdujących się na liście speakerów tegorocznego WebSummit. Inwestorzy, twórcy, ludzie o ponadprzeciętnie kreatywnych umysłach.
dublin websummit
Osoby o dużym doświadczeniu i bezinteresownej chęci dzielenia się swoją wiedzą. Opowiedzą o prawdziwych historiach dużych projektów branży IT. Przytoczą Case Study, których na próżno szukać w innych miejscach. Podzielą się wiedzą, którą nie sposób znaleźć w najgrubszych nawet książkach…

Szukając nowego Facebooka

Giganty technologiczne – Google, Facebook, YouTube, Skype, Amazon prezentowały się na Dublin WebSummit. I w tym roku ich nie zabraknie. Rok rocznie zaskakują odwiedzających i pozostałych wystawców, pokazując najnowsze aplikacje, innowacyjne rozwiązania technologiczne. Nikt nie ma zamiaru zostawać w tyle…
Również setki mniejszych przedsiębiorstw oraz dopiero rozpoczynających działalność startupów, prezentuje się podczas eventu. W Dublinie zobaczyć można było, odnoszący dziś niemały sukces, portal Vine, a także Stripe, Coursera, Uber oraz grono innych.
Tak liczne nagromadzenie, wielu pomysłów, kreatywnych rozwiązań, innowacyjnych unowocześnień, nagłaśnianych przez media z New York Times na czele, sprawnie wykorzystują inwestorzy. Chętnie pojawiający się na Dublin Web Summit szukają oni pomysłu na miarę drugiego Facebooka. Jest to niebywała okazja dla ludzi z pasją, pragnących rozwijać swoje autorskie projekty.

Czytaj również:  Billboardy Reklamowe w realu od zaraz! [recenzja]

“They’re some of the most successful startups in the world. They come for a reason.”
-WebSummit

Polska reprezentacja

Na Dublin WebSummit nie zabraknie polskiego akcentu. Będą to następujące startupy:

 1. Taxi5„Zamawiaj taxi z telefonu jednym przyciskiem”
 2. Brand24Monitoring marki w social media. Efektywna metoda monitorowania tego co o Twojej marce, produkcie mówi się w Internecie.”
 3. Cloud Your Car – optymalizacja zarządzania flotą firmowych pojazdów
 4. Landingi.pl„Stwórz doskonały landing page w 10 minut! Udoskonalaj swoje kampanie. Zdobywaj nowych klientów.”
 5. Infermedica – „Infermedica develops high-performance software aiming for support of medical diagnostics using the state-of-the-art artificial intelligence solutions. We believe that our work is a one step further toward computer assisted health care.”
 6. Eventorium„Never miss an event again. With Eventorium you can stay up to date with what is happening in your city”

Być czy nie być na Dublin Web Summit?

Tysiące pasjonatów, setki doświadczonych i praktykujących, chcących dzielić się swoją wiedzą. Niezliczone ilości najnowszych rozwiązań, ciekawe spotkania, ogromna wiedza, wiele możliwości. Wszystko w jednym miejscu – mieście, które na dwa dni staje się światową stolicą innowacji technologicznych. Jeśli 11- letni Caolan Fleming przybywa do Dublina, aby porozmawiać o technologii, którą wykorzystał projektując swoją najnowszą aplikację, jak myślisz: Warto być na Dublin WebSummit?
Czy to w ogóle jest pytanie?

Komentarze (Dodaj swój):

 1. Chciałbym zaznaczyć dla ścisłości tekstu, że tak naprawdę sporo zespołów z Polski jedzie na Web Summit w ramach Alpha – m.in. Taxi5, Brand24, Cloud Your Car, Landingi.pl, Infermedica i na pewno wiele innych. Eventorium nie jest tutaj wyjątkiem.

 2. Czy warto być na Dublin WebSummit?
  Rozważmy to pod kątem czytelnika productlabs.pl, czyli osoby, która prawdopodobnie prowadzi / chciałaby / zamierza prowadzić firmę działającą w internecie,
  Wymieniane są m.in. następujące korzyści z uczestnictwa w tym evencie:
  1. "Dużo doświadczenia na Dublin Web Summit"
  O wszystkich speakerach z korporacji można od razu zapomnieć, czyli jakieś 40% speakerów. Nie ta bajka. Chyba, że ktoś prowadzi biznes typu b2b ("lekko już dojrzały") i korpo są potencjalnymi klientami, wtedy pojawiając się na tym evencie ma się okazję spróbować sprzedać swój produkt np. polska firma brand24 – to ma jak najbardziej sens. CAC < CLV
  Wypowiedzi i mądrości 30% prezentujących, którzy są CEO "startupików" wartych kilka miliardów dolarów można znaleźć bez problemu w internecie za darmo.
  Pozostałe 30% czyli inwestorzy opowiedzą o trendach w e-biznesie i po raz tysięczny będzie można usłyszeć to samo.
  Będzie jeszcze Tony Hawk, który opowie jak zrobić na deskorolce obrót o 900 stopni 😛
  2. Szansa na zaprezentowanie swojego startupu.
  "Join the World's Leading Startups for FREE.
  Each week we're selecting 10 early stage startups from around the world to exhibit for free as part of our Alpha Program. How can we do that? Simple! We charge bigger tech companies €9,950 to exhibit, and make it free for incredible startups. If you're selected, all you'll pay is the price of two ordinary tickets, €495 each, and we'll give you a free exhibition stand, along with two tickets and a lot more. It only takes a minute to apply, and could change the course of your startup forever."
  Jeżeli ktoś chciałby tak jak Eventorium zaprezentować się w Alpha Program ma możliwość zrobienia tego całkowicie za darmo (słownie: zero złotych), wystarczy jedynie kupić dwa bileciki za skromne 1000 euro. Jeszcze gdyby ktoś nie pamiętał, to trzeba zapłacić za bilety lotnicze i noclegi, ale to dla osób prowadzących startup są zapewne grosze.
  Porozmawiajmy o tym o co tak naprawdę chodzi w tym evencie:
  Na stronie eventu cały czas po oczach biją takie informacje:
  "They're some of the most successful startups in the world. They come for a reason.
  Vine attended, so did Stripe. As did Waze. Did we mention Coursera? What about Uber? These are the type of CEO's who don't take holidays. They come for a reason. They dreamt big, and now they are. They've always been hungry to meet potential partners, board members, investors, journalists and more. What about you?"
  "A who’s who of the world’s most innovative companies.
  Jack Dorsey came to "meet people and to explore the city". If you're selected to be part of Web Summit's startup program then we build networking opportunities for you. We line up meetings with investors, media, partners and more. Of course you can just attend by buying a ticket, or you can apply. It's free to apply. Opportunities to connect don’t end at 5pm. Web Summit By Night, a series of dinners and parties, will take over Dublin city centre for two days of networking Irish-style."
  "Arguably the world's largest and leading startup and investor event.
  Andreessen Horowitz, Accel, Atomico, Google Ventures, Goldman Sachs, 500 Startups and more "come to find the next Google or Facebook" in the words of Skype founder and investor Niklas Zennstrom. With over 200 investors, including every major fund globally, in one room, shouldn't you be there? (btw czy tylko ja mam alergię na "drugiego facebooka"?)"
  Słowa klucze: inwestorzy, poszukiwanie inwestorów, inwestycja
  Warto zauważyć, że prawdopodobnie żaden z tak dumnie wskazywanych startupów nie zaczynał od jeżdżenia po takich eventach i proszenia się inwestorów o banknoty. Warto się nad tym zastanowić.
  Na taki event opłaca się wybrać się jeśli ktoś szuka finansowania.(Pytanie, czy tak naprawdę jest one potrzebne czytelnikom tego bloga? Prawdopodobnie, nie.)
  Bardzo możliwe, że bardziej opłaca się popracować w zaciszu i dysponować produktem, który ludzie, inwestorzy sami będą chcieli kupować, a nie trzeba będzie go im sprzedawać.
  Wierzę, że zamiast płacić 545 euro ~ 700 dolarów za 1 bilet, bardziej opłaca się wydać je na przykład w następujący sposób:
  – $180 serwer na 2 lata digitalocean.com (1 rok $5, 2 rok $10 /msc)
  – $20 domena .com na 2 lata
  – $50 szablon wp z themeforest.net
  – $450 na dowolne cele np. seo, reklama, soft, książki itp.
  Jestem pewien że wiedza, którą można znaleźć za darmo na:
  http://www.paulgraham.com/articles.html
  http://blakemasters.com/peter-thiels-cs183-startup
  http://blog.asmartbear.com/
  http://www.quora.com/
  http://platformed.info/
  http://andrewchen.co/
  http://www.quicksprout.com/
  jest kilkaset razy bardziej wartościowa od tej, którą można odpłatnie zdobyć na tym evencie.
  Odpowiadając na pytanie czy warto pojechać na ten event.
  W 95% przypadków raczej NIE.
  Polecam świetną prezentację DHH, który opowiada o tworzeniu biznesu z innej perspektywy niż ta promowana przez ten event. Prawdopodobnie taki event nazwałby zjazdem dilerów 🙂
  http://ecorner.stanford.edu/authorMaterialInfo.html?mid=2351

 3. Research – pradawne słowo zapomniane w dzisiejszych czasach przez bloggerów. Tak jak pisze kolega powyżej – zanim zaczniecie generować nową rzeczywistość, warto wcześniej faktycznie sprawdzić jak jest 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *